Zemin Temizliği

Zemin temizliğinde öncelikle dikkat edilmesi gereken konu ortamın temizliğe hazır olmasıdır. Yerinden oynatılması güç olan ağır eşyaların yanlarında ve arkasında boşluk bırakacak şekilde yerleştirilmesi, temizlik sırasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Onların haricindeki ufak tefek eşyalar ise mümkün olduğunca yerlerinden oynatılmalı hatta mümkünse temizlik sırasında zemin üzerinden kaldırılmalıdır.

Temizlikte asıl amaç, kirli zeminleri mevcut kiri temiz alanlara ve eşyalara yaymadan temizleyebilmektir; dolayısıyla temizlik araç, gereçleri ve temizlik yapacak kişinin kişisel hijyeni büyük önem taşımaktadır.


Kirli yüzeyler kirlilik derecelerine göre sırasıyla temizlenmeli, temizlik aşamalı olarak gerçekleştirilmelidir. Yüzeylerin temizliğinde mümkünse mutlaka sıcak su kullanılmalı; kullanılacak malzeme ve deterjanlar etkili, kullanım amacına ve standartlara uygun ( TSE ) standartlarına uygun olmalıdır. Temizliği yapılan yüzeyler işlem sonunda iyice durulanmalı ve kuru olarak bırakılmalıdır.


Netaktif Temizlik Hizmetleri firmamız  hassasiyet ve profesyonellik gerektiren bu uygulama  türüne ücretsiz ekspertiz ve iş bilir ekibimiz ile optimum sonuç odaklı profesyonel temizlik hizmeti için işlerinize talibiz.